מפלצת רעבה

Written on 17 מרץ, 2010

עוד רגע אני אדבר על המשמעויות שמאחורי הסרטון הזה, אבל לפני כן אני אציין שנעשתה עליו עבודה מצויינת – אינפוגרפיקה במיטבה, תנועה איכותית, סאונד טוב, עיצוב מצויין ורעיון מגניב (מתאים במיוחד לאוהבי סדרת מלחמת הכוכבים).
ערוץ הטלוויזיה האוסטרלי ABC (חלק מABC העולמית?) העלו לyoutube את הסרטון הזה שמעלי. די מצחיק שהסרטון הזה טוען שגוגל היא מפלצת רעבה ובאותה נשימה הם מעלים את הסרטון לעיניים של אותה המפלצת. מצד שני, מי מפחד מהמפלצת הרעבה? הרי גוגל לא עוסקת בצנזורה, אז למה לא להעלות אליה גם סרטונים המדברים ברעתה?
אז האם גוגל מגיעה למצב שבו מיקרוסופט הייתה לפני זמן לא רב בכלל? שכולם חוששים ממנה רק בגלל שהיא גדולה? האם הסיסמה המפורסת הופכת להיות זיכרון עבר במאבקה של גוגל לשליטה עולמית (לפחות בתוכן?).
אישית אני לא חושב ככה. גוגל מנסה ומתנסה ובתוך שצף קצף הפעילות שהיא עוסקת בו, נפלו מספר טעויות שגרמו לתביעות כאלו ואחרות. זה לא הופך אותה לרעה. אישית הייתי משווה את גוגל ל"ענק והגן" החביב מאשר למפלצת רעבה. מה אתם אומרים על זה?

קטגוריה: חכם.

2 תגובות

Comments closed

 1. נכתב על ידי ערן:

  הסרטון אכן נחמד… אך, לא ממש נושך…
  כל הנתונים שם נכונים ועדיין הם לא ביצעו איזושהי עבירה מתוחכת
  הם פשוט מנסים ממש חזק בכל תחום

  הטבע האנושי הוא ליצור קונספציות וכאן שוב מנסים
  ולא מצליחים….
  אבל בהחלט אינפוגרפיקה מגניבה

  17 מרץ, 2010 @ 21:56
 2. נכתב על ידי Berliner Ronen:

  כשרשמת קונספציות, התכוונת לקונספירציות? כי אם לא, אז לא הבנתי אותך…
  אני חושב שאדם שלא מכיר את גוגל ואת הנתונים מספיק טוב יכול בהחלט להבהל מה"עברות" לכאורה המוצגות בסרטון. מצד שני, אדם שלא מכיר את גוגל ואת הנתונים האלו, כנראה שגם לא צריך לחשוש מגוגל.
  אבל בין אנשים שמכירים את גוגל, האם לא מדאיגים אותך הנסיונות של גוגל להשתלט על עולם התוכן? בכל זאת – ספריית הוידאו הגדולה והפופולרית בעולם, מנוע החיפוש הגדול והפופולארי בעולם, הספריה הגדולה בעולם ועוד ועוד. אולי הסיסמה שלהם היא אל תעשה רע, אבל עוד 50 שנה יתכן והסיסמה שלהם תהיה "עכשיו עושים כסף". זאת לטעמי הדאגה העיקרית, הרי הנתונים שהם שומרים, ייתכן והם שומרים אותם לזמן מוגבל וייתכן שהם פשוט שומרים אותם…

  17 מרץ, 2010 @ 22:08