תערוכת בוגרים חולון

Written on 13 יולי, 2010

בקרוב מתחילה עונת התערוכות ובהן גם תערוכת הסיום של HIT. אני מצרף לכם כאן מספר דוגמאות מצומצמות אבל מעניינות לעבודות שידגדגו לכם את התאים האפורים ויגרמו לכם לכתת רגליים:

מדיה אינטראקטיבית

1. עינת דותן – תוספות לאימג'ים topit (נבנה בשיתוף עם מקור חיצוני, תוצאות פעילות ואוטוטו באוויר לרווחת הציבור)

2. אבי אשכנזי – בניית מותג מוזיקה אינטראקטיבי (עבודה בהיקף ענק)

3. בועז סידס – דרוש מנהיג (רעיון וביצוע מצויינים)

4. אורלי גולן – מקרר אינטראקטיבי (נבנה ביד, כולל כל החיישנים למיניהם… מרשים)

מדיה משודרת

1. דפנה אקסל – שולחן לשניים (ראש מטורף, תוצר מרשים)

2. אנה קונצמן – קטרינה הגדולה (מרגש ועשוי היטב)

תערוכת הבוגרים 2010 במכון הטכנולוגי בחולון תיפתח ביום שלישי הקרוב (13.7) בשעה 20:00, עד ל-24.7. פרטים נוספים באתר התערוכה.
תודה לכל תורמי התוכן, לטל טבקמן, לאבי אשכנזי ולבועז רוסנו.

5 תגובות

Comments closed

 1. נכתב על ידי yukla:

  הרשו לי להמליץ על עבודה יפהפיה, עשירה ומיוחדת של בוגרת נוספת, אורלי בוז'ור. ניתן לצפות בעבודה בכתובת: http://www.tmi-girl.com/bigger/.

  יש מצב שהיא התפספסה לכם בעיקר כי לא ניתנה לכם הזדמנות לראות אותה – העבודה לא תוצג בתערוכת הבוגרים כי הפרוייקט נעשה במסגרת קורס משלימים לפרוייקט גמר, כלומר מי שלא עבר/פרש מהתהליך הראשון והשלים אותו בסמסטר הבא. המכון מסרב להציג בתערוכת הבוגרים עבודות מקורס משלימים (מדובר בכ-20 סטודנטים), כי "אינם מעוניינים לעודד סחיבה של התואר ל-5 שנים". יש לציין כי זה דבר חדש, ובשנים קודמות תמיד התאפשר למי שהתואר שלו התארך מסיבות כאלו או אחרות אך סיים את פרוייקט הגמר בהצלחה, להציג בתערוכת הבוגרים הבאה לאחר הגשת הפרוייקט.
  הארכת התואר אינה דבר חדש לא אצל סטודנטים לעיצוב ולא אצל אנשי מקצוע אחרים, כל אחד וסיבותיו שלו. יש ביניהם גם כאלו שפשוט קיבלו ציון נכשל בנסיון פרוייקט הגמר הראשון שלהם, והמכון ככל הנראה רואה לנכון להמשיך 'ולהעניש' אותם על כך. בכל מקרה, זה לא הופך את אותם בוגרים למעצבים פחות טובים או את הפרוייקטים שלהם לפחות מעוניינים ופחות ראויים לחשיפה.
  הצעתי היא שתחפשו את השמות הנוספים שלא ייכתבו על קירות המכון, ותבדקו מה יש להם להראות. באשר למדוע המכון הטכנולוגי חולון רואה לנכון להעניש שלא לצורך סטודנטים שמילאו את כל חובותיהם אליו, במקום לעשות בדיקה פנימית איך 20 סטודנטים הגיעו למצב שלא יכלו להשלים פרוייקט גמר במועד? לבועז רוסנו הפתרונים.

  14 יולי, 2010 @ 14:55
 2. נכתב על ידי Berliner Ronen:

  היי יוקלה,
  יש מקומות טובים יותר לערוך בהם דיונים על ענייני פוליטיקות פנימיות של המכון ועל תהליך התנהלות המכון אל מול הבוגרים שלו, הנימה שלך מרמזת על כעס רב בנושא הזה אבל מתוך היכרות ארוכת שנים עם בועז הוא מעולם לא עשה לי רושם של אדם נקמני ועל אחת כמה וכמה כלפי הסטודנטים שלו. להפך, פעמים רבות מספור ראיתי את בועז עושה מאמצים עילעיים על מנת לעזור לבוגרים השונים שלו. הצעתי אלייך היא לגשת אל בועז ולפתוח את הנושא מולו פנים אל פנים. אני משוכנע שישנן סיבות שונות לעניין הזה וענישה היא לא אחת מהן. במידה ולא מדובר בהחלטה של בועז, אז הרי מדובר בהחלטה כללית של המכון עליה לבועז כנראה ואין יכולת החלטה ועל כך אין לי אפשרות להגיב בכלל.

  15 יולי, 2010 @ 9:07
 3. נכתב על ידי yukla:

  רונן, אני בכלל לא מכירה את בועז כי אני סיימתי והצגתי שנה שעברה, ובועז נכנס לתפקיד ראש המחלקה רק השנה.
  אורלי היא בת המחזור שלי שסיימה פרוייקט גמר סמסטר אחרי, יחד איתה יש עוד כמה מבני המחזור שלי שסיפרו לי שלא קיבלו אפשרות להציג, ומהם אני מכירה את הסיפור הזה. אני לא מישהו שנעשה נגדו עוול ועל כן אין לי אישית שום עניין ללכת לפתוח את זה מול בועז פנים אל פנים. אני גם מתייחסת לבועז כי אני יודעת שבמחלקות האחרות במכון כן מציגים עבודות של מגישי שנה ה'. לא מדובר בעניין אישי, אבל כן מדובר בעניין עקרוני.
  שמעתי על הסיפור הזה וזה מקומם אותי. אני אישית מאמינה שכשמשהו מפריע לך ואתה רואה שנעשה משהו לא תקין, צריך לדבר על זה ולהציף את זה, לא רק בעיצוב אלא בכלל. והשורה התחתונה היא שבעיניי, דווקא פורומים שנותנים במה לפרסום ויחסי ציבור (חיוביים בלבד ככל הנראה) על מוסדות האקדמיה לעיצוב בארץ, הם בדיוק גם המקום להציף את הדברים הבעייתיים. בין אם האחריות להתנהלות הזו היא ספציפית של בועז או של הפקולטה לעיצוב או של המכון הטכנולוגי חולון, אין לי מושג וזה לא משנה – הרעיון היה להפיץ את הסיפור ולהפנות תשומת לב למה שנראה כמו התנהלות מאוד לא תקינה מצד המוסד, כדי שדברים כאלה לא יחזרו על עצמם.

  16 יולי, 2010 @ 12:44
 4. נכתב על ידי Berliner Ronen:

  הפצת גם הפצת.
  יחד עם זאת, שימי לב לדברים שעשית – את האשמת את בועז בגרימת נזק ובנסיון להעניש אנשים תמימים וכל זה מבלי שטרחת לדבר איתו או לבקש לשמוע את ההסברים שלו לעניין.
  הדברים שרשמת הם לא מבוססים במקרה הטוב וגובלים בלשון הרע במקרה הרע. אין לי כל בעיה לשמוע ביקורת על כל אחד, ואני אשמח לשים כאן ביקורות על מוסדות החינוך השונים כל עוד מדובר בדברים מבוססים וניתנת גם תגובת הצד השני כפי שמקובל וראוי בכתיבה עיתונאית. אם תרצי, דברי עם בועז, דברי עם התלמידים הנמצאים באותה הסיטואציה (ולא רק עם חברתך אורלי), דברי עם ראשי המחלקות האחרות, כתבי מאמר ואני אשמח לפרסם אותו כאן, כל עוד הוא עומד בתנאי הכתיבה העיתונאית ולא מדובר בהשמצה חסרת ביסוס.
  אני מקווה שהבהרתי את הנקודה שלי ואבקש שלפחות לבינתיים אנחנו נסיים כאן את העניין הזה (אלא אם גם בועז ירצה להצטרף לדיון ואז הוא יהיה מאוזן).

  דרך אגב, אני לא נותן שום במה לפרסום וליחסי ציבור (לא חיובי ולא שלילי). המזלג הוא בלוג (ולא פורום) פרטי ללא כל מטרות רווח. אני כותב אך ורק על דברים שמעניינים אותי ונראה לי שיעניינו את קהל הקוראים שלי. כפי שכבר רשמתי בעבר, אמנם אני לא רואה בכך כל רע, אבל בינתיים לא ביצעתי אף שיתוף פעולה למען בצע כסף ואם אני אעשה זאת בעתיד אני אכתוב בצורה ברורה וגלויה שכך הוא הדבר.

  16 יולי, 2010 @ 14:08
 5. נכתב על ידי yukla:

  קודם כל, בסה"כ מדובר בטוקבק, ממש לא התיימרתי לטעון לכתיבת עיתונאית. כולה הבעת דעה. באשר לאיפה שמעתי את זה – זה דווקא היה כן מתלמידים אחרים בסיטואציה וממש לא מאורלי – שהיא אמנם בת המחזור שלי ותמיד עשתה עליי רושם של אחלה בחורה, אבל בזאת יחסינו מסתכמים ודרכינו לא נפגשו מאז שנה שעברה. בסה"כ ציינתי את העבודה שלה כי היא באמת היתה מאוד מרשימה בעיניי.

  זה קצת נשמע כאילו אתה מאשים אותי באיזה ציד מכשפות – שיהיה ברור, אני לא יצרתי ולא התחלתי את הסיפור הזה, אני פשוט הוספתי את תגובתי על דיבור שכבר רץ על בוגרי קורס משלימים והתערוכה, ואני שמעתי עליו אפילו יחסית באיחור. כנראה שאם יש כמה וכמה אנשים שהרגישו נפגעים מהסיפור הזה וכמה וכמה אנשים מאותו קורס שסיפרו לי את זה, קרה פה משהו לא בסדר וזה לא בא ממני אלא מצד המכון (אלא אם כן כולם שיקרו לי מסיבה עלומה כלשהי והמציאו את זה, מה שאני די בספק).
  אני לא אחראית לסיפור הזה, הוא התחיל הרבה לפניי. נא לשים את זה בפרופורציות, לא כתבתי כתבה מכפישה בידיעות אחרונות אלא בסה"כ הבעתי דעה אישית על מצב קיים וניסיתי ליזום דיון על נושא שבעיניי הוא רלוונטי למעצבים בהווה ובעתיד – ואני מברכת על כל התייחסות וכל הצטרפות לדיון, מכל צד וכיוון.
  תודה לך על נתינת הבמה לדיון הזה, אני יכולה רק לשער שאם אישרת את התגובות שלי ראית בהן ראויות לפרסום.

  18 יולי, 2010 @ 17:34