איזו התמחות כדאי לבחור בלימודי עיצוב?

Written on 16 מאי, 2011

איזו התמחות לבחור בלימודי עיצוב

אמנם לא רשום כאן על כל תחומי העיצוב, אבל בלוג העיצוב "מעצב הרשת הראשון" (1st web design) רשם פירוט כללי לא רע בכלל בנוגע לנישות השונות שניתן לבחור בלימודי העיצוב. יחד עם זאת, החלק החשוב באמת במאמר שלו הם דווקא העצות בסוף ואותן טרחתי לתרגם, מה שלא אמור לחסוך לכם את הטיול למאמר המלא.
הרשתי לעצמי חופש יצירתי בתרגום והוספתי כמה הערות משלי:

 1. תכינו שיעורי בית. זה נשמע ברור מאליו שלא לאמר משעמם, אבל מלימודי העיצוב אתם מקבלים מה שאתם משקיעים פנימה. מי שמכין שיעורי בית, שעות ארוכות אל תוך הלילה, יקבל יותר מלימודי העיצוב שלו.
 2. תמורה בעבור הכסף. תשארו שעות ארוכות ותלמדו כל מה שאתם יכולים מהמרצים שלכם ומחבריכם ללימודים (לטעמי האישי, לפעמים החברים חשובים יותר מהמרצים), שאלו שאלות. חפשו מידע ועוד מידע ועוד מידע. רק בגלל שמדברים על נושא כלשהו בכיתה לא אומר שהנושא סגור ואין יותר מה ללמוד על הנושא. דברים שתלמדו בלימודים יחזרו אליכם פי כמה מונים בהמשך הדרך.
 3. חדדו את כישורי הפרזנטציה שלכם. אין לכם מושג עד כמה זה חשוב, לפעמים חשוב יותר לדעת לדבר (ולמכור) מאשר לעצב.
 4. עבדו יחד. חלק חשוב מאד מהלימודים הוא ללמוד שיטות עבודה ואת זה עושים הכי טוב ע"י עבודה משותפת. מעבר לכך זה גם כיף… לפעמים. מעבר לכך זה חשוב לדעת לעבוד עם אחרים. זה קורה לעיתים תכופות במהלך החיים המקצועיים שלנו.
 5. תקחו כל עבודת עיצוב אפשרית ולא משנה באיזה תחום. אם אפשר לעשות את זה במהלך הלימודים, טוב יותר. עבודה מעשית, מול לקוחות אמיתיים שווה, במהלך הלימודים, יותר מכמעט כל הקורסים שלכם. הקורסים נותנים לכם בסיס אבל העבודה האמיתית תתן לכם את השאר.

ואני אוסיף:

 • הסוד לעיצוב טוב, גם בשלב הנוכחי שלי בקריירה, הוא עבודה קשה. לעשות משהו ולנסות משהו אחר ולהוסיף עוד משהו ואז להוריד, לחזור אחורה ולפעמים אפילו להתחיל מהתחלה. גם בלימודים התוצרים הטובים נובעים לא מכישרון אלא מעבודה קשה. קל מאד לזהות את החברים לכיתה שלא היה להם כוח לעבוד. אל תהיו כאלה. תמיד תעבדו ותמיד תנסו עוד ועוד דברים.
 • טכניקות הם הלחם והחמאה שלנו וטכניקות אנחנו לומדים הכי טוב ע"י נסיון והתנסות. תעשו טוטוריאלים, תתנסו בעוד טכניקות ותנסו לפתור את הסודות שעיצוב אחרים צופנים בתוכם. אם ראיתם עיצוב מיוחד שאין לכם מושג איך הוא נעשה, תתחילו לנסות ולהבין. לפעים תצליחו ולפעמים לא, אבל לכאן ולכאן אני מבטיח לכם שתלמדו משהו מעצם הנסיון.

קטגוריה: לימודי.

5 תגובות

Comments closed

 1. נכתב על ידי לימודי הנדסה:

  החברים זה באמת הדבר הכי חשוב לדעתי.

  22 יוני, 2011 @ 0:06
 2. נכתב על ידי קורס עיצוב גרפי:

  למען האמת תחום העיצוב הוא כל כך רחב וורסטילי שקשה לקבוע מה ימשוך כל אחד ואחד.
  ברגע שאתה נכנס לתחום אתה לרוב תמצא את ההתמחות שתקסום לך באופן מיוחד.

  10 אוקטובר, 2011 @ 19:18
 3. נכתב על ידי Berliner Ronen:

  אישרתי את התגובה שמעלי בהסתייגות רבה בגלל הקישור שלה שהוא, כמובן, פרסומת. אני רק אציין שעיצוב גרפי הוא אמנם תחום רחב, והקורסים שרשומים בקישור ההוא הם אכן קורסים בתחום העיצוב הגרפי, אבל כפי שאדם שעושה קורס ברפואת חירום לא הופך להיות רופא, כך גם אדם שעושה קורס בגרפיקה אינו מעצב גרפי.

  10 אוקטובר, 2011 @ 21:38
 4. נכתב על ידי galraz:

  שלום שמי גל,

  אני התחלתי ללמוד לימודי עיצוב פנים
  לפני שנה וכיום אני צריך להחליט על התמחות אני בהתלבטות גדולה מאוד מכיוון שאני מרגיש שברגע שאבחר התמחות אז רוב הסיכויים שזה מה שאעשה אחר כך מנסיוני והיכרותי האישית…עיצוב פנים זה עולם מעניין והוא לוקח אותי למקום של יצירה לכן אני חושב להיות מעצב חופשי .

  25 ינואר, 2012 @ 13:53
 5. נכתב על ידי יועץ לימודים אקדמאים:

  אחלה פוסט, אך אם יורדים לעומק יש להיוועץ במקרה כזה עם יועץ לימודים מומחה בשביל לא לזרוק כסף וזמן סתם על מה שרק נראה לכם שאתם רוצים ללמוד אותו. רצון זה לא הכל, צריך לבחון היטב את כל הפרמטרים.

  20 יולי, 2015 @ 14:12