מדיה איכותית בחינם

Written on 11 מרץ, 2019

הפוסט של אאא שפורסם אתמול נתן לי תיאבון. אז הנה שני קישורים מהירים וסופר איכותיים למדיה איכותית בחינם.

כמו שרובכם בטח יודעים, תמונות, וידאו ואודיו איכותיים עוזרים (בלשון המעטה) בתהליך ההמרה ושלהוב הגולשים. אבל בשביל להשיג מדיה איכותית צריך אחד משני דברים – או לחפש המון – בזבוז זמן יקר, או לקנות – בזבוז כסף יקר.

בשנים האחרונות אני גיבשתי תוכנית עבודה עצמית בה אני מתחיל כל חיפוש תמונה באחד משני האתרים הבאים, מוציא שם לא יותר מרבע שעה ועובר לחפש באתרי הסטוק הרגילים. הסיבה היא שבעוד החומרים שבאתרים הנ"ל מאד איכותיים, הם עדיין לא מגוונים כמו באתרי הסטוקים בתשלום. אז לפעמים זה עובד ושווה לבדוק, ולפעמים לא עובד ואז שווה לעבור זריז לאתרים בתשלום בשביל שלא לבזבז עוד זמן עבודה על אוויר.

Unsplash.com פועל בדיוק כמו אתרי סטוק, עם חיפוש רגיל בתוך התמונות. זה כנראה האתר הכי גדול ורציני שמציע תמונות תחת רשיון CC0 (שימוש חופשי לגמרי, מסחרי או פרטי, ללא שום צורך בקרדיט. למרות שרצוי קרדיט בלי קשר אם זה רק אפשרי)

"כל הסטוק החופשי"

"כל הסטוק החופשי", מעט שונה והוא בעצם מאגר של אתרים שהם בעצמם מאגרי סטוק. האתר מחולק על פי קטגוריות די ברורות – תמונות, וידאו, אודיו, מוקאפים וכן הלאה. חלק מהקישורים עובדים ישירות בתוך האתר וחלק מובילים לאתרים האמיתיים. הרוב המוחלט של המדיה המוצגת כאן היא תחת רשיון CC0, אבל יש גם, בודדים, שהם לא. נא לשים לב תמיד!

כמובן שיש גם חלופות אחרות. אני ממליץ על שני אלה כי הן מרכזות בתוכן את מירב הסיכויים למצוא את מה שאתם מחפשים בזמן סביר. תרגישו חופשי להוסיף את האתרים האהובים עליכם בתגובות.

Comments closed